Wietnam ciekawostki


Strona główna -> Wietnam -> Wietnam ciekawostki
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Około 25% powierzchni Wietnamu pokrywają lasy, wśród których przeważają równikowe i podrównikowe lasy monsunowe. Odznaczają się one ogromem gatunków, wśród których szczególnie cenne są: "drzewo żelazne", "drzewo czerwone" - służące do wyrobu przedmiotów ozdobnych; drzewo bang-lang, kamforowe, lakowe.


Teatr kukiełek wodnych Roi Nuoc Thang Long

Przyroda

Oprócz ciekawych zabytków, Wietnam może poszczycić się niezwykłą przyrodą. Nad nizinami na wybrzeżu Morza Południowochińskiego piętrzą się malownicze góry. Z pól ryżowych wyrastają potężne wapienne skały. Lasy poprzecinane są licznymi strumieniami, tworzącymi wodospady.
Najczęściej odwiedzaną osobliwością przyrodniczą Wietnamu jest zatoka HaLong na północy kraju. Setki, tysiące skalistych wysepek o fantastycznych kształtach, wyrastających ze szmaragdowej wody - to krajobraz jedyny w swoim rodzaju. Południe kraju może za to poszczycić się ładniejszymi plażami i niezłymi miejscami do nurkowania - ceny są niższe niż w Tajlandii, a widoki równie piękne.

Religia

Osobliwością w ramach wietnamskiej „religijnej wolności” jest istnienie specjalnej milicji do spraw religijnych, która „czuwa i organizuje życie religijne” w kraju. W ten sposób partia i państwo staje się przedmiotem kultu religijnego.

Jedzenie

Najpopularniejszymi zupami w Wietnamie są: zupa bambusowa, zupa z tofu, ślimaków, boczku, a w regionie Kinh Bac podawana jest zupa z zielonych bananów.

Teatr

Będąc w Hanoi trzeba koniecznie odwiedzić teatr tradycyjnych wodnych marionetek Roi Nuoc Thang Long, w centrum, po północno-wschodniej stronie jeziora Hoan Kiem. Prawie dwugodzinny, brawurowy spektakl rozgrywa się w całości na wodzie. Aktorzy poruszający zza kurtyny kukiełkami stoją zanurzeni w niej po pas. Na spektakl składa się kilkanaście scenek obyczajowych, od scen z życia rolników, po epizody z życia dworu; w każdej chodzi przede wszystkim o pokazanie kunsztu aktorów manipulujących kukiełkami. Przedstawieniu towarzyszy niezwykła muzyka wykonywana na starych instrumentach, z jednostrunowym dan bau na czele, którego uwodzicielska moc owiana jest legendą.Wietnam - miasta

Hanoi Ho Chi Minh


Wietnam - co warto wiedziećWietnam - Wietnam tradycje Wietnam tradycje
Wietnam to niezwykle interesujący, wielokulturowy kraj o bogatej i pięknej tradycji. ...

Wietnam ciekawostki - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies